Verkoop bodemgekoppelde warmtepompen in de lift

jun 28, 2021

  1. Bodemenergie
  2.  → 
  3. Nieuws
  4.  → Verkoop bodemgekoppelde warmtepompen in de lift

Vorig jaar werden er in woningen bijna 60.000 lucht/water-warmtepompen en bodemwarmtepompen geïnstalleerd. Dat is 38% meer dan een jaar eerder. In zes jaar tijd is het aantal warmtepompen bijna vertienvoudigd. Voor 2021 wordt een afvlakking van de groei verwacht.

Dat blijkt uit recente cijfers van het CBS. De groei zit zowel in de bodemgebonden warmtepompen als in de warmtepompen die lucht gebruiken als bron. Het aantal bodemwarmtepompen groeide van 11.232 stuks in 2019 naar 18.846 in 2020, een groei van 67%. Ook het aantal geïnstalleerde lucht/water-warmtepompen steeg flink, zij het iets minder hard, van 31.959 in 2019 naar 41.047 in 2020, een groei van 28%.

Het aantal geïnstalleerde lucht/water- en water/water-warmtepompen groeide in 2020 (38%) zelfs nog harder dan in 2019, dat met een groei van 36% ook al een topjaar was voor warmtepompen.

Renovatiemarkt moet worden gestimuleerd t.b.v. transitiedoelstellingen

Dat de groei wat gaat afvlakken heeft er voor een deel mee te maken dat er in de nieuwbouw geen marktaandeel meer te winnen is – die is immers al helemaal all-electric. Groei zal dus moeten komen uit de renovatiemarkt. Maar daar lijkt die groei, te zien aan de verkoopcijfers van dit jaar, enigszins te stagneren.

Verklaringen zijn volgens Frank Agterberg ten eerste het tekort aan monteurs in de sector en ten tweede opdrachtgevers die nog even de kat uit de boom kijken en wachten met welke klimaatplannen overheden komen. Agterberg: “Onze boodschap: de renovatiemarkt moet nú worden gestimuleerd om de landelijke transitie-doelstellingen te kunnen halen.”

Lees het volledige artikel op de website van installatie.nl