Kun je je huis echt verwarmen met koude lucht?

jan 29, 2024

  1. Bodemenergie
  2.  → 
  3. Nieuws
  4.  → Kun je je huis echt verwarmen met koude lucht?

Wellicht heeft u ‘m al voorbij zien komen, dit leuke filmpje over de werking van de warmtepomp. Gewapend met papier, wat rietjes, een dop, een bakje water en een injectiespuit demonstreert energie-expert Bart Erich van de Universiteit van Nederland hoe de warmtepomptechniek de warmtepomp slim gebruik maakt van de wetten uit de natuurkunde.

Hij laat op een kinderlijk eenvoudige manier zien hoe je met een warmtepomp de temperatuur van de buitenlucht óf uit de bodem – die in de winter vaak al wat warmer is – kunt gebruiken om deze op te waarderen naar een comfortabele binnentemperatuur die afgegeven wordt aan de woning.

Bekijk hier het filmpje van de Universiteit van Nederland:

 

 

Vind u het óók zo’n leuk filmpje? Bekijk dan ook de TV-uitzending van Het Klokhuis van eind 2021, die geheel in het teken staat van de bodemgekoppelde warmtepomp.