Duurzame stroom uit wind op land dreigt stil te vallen

jun 30, 2021

  1. Bodemenergie
  2.  → 
  3. Nieuws
  4.  → Duurzame stroom uit wind op land dreigt stil te vallen

De Raad van State heeft op woensdag 30 juni een uitspraak gedaan, waardoor de aanleg voor windparken op land voorlopig dreigt stil te vallen. Er moeten eerst nieuwe milieunormen worden vastgesteld door de overheid, voor bijvoorbeeld geluidsoverlast en slagschaduw. Het gevolg hiervan is, dat de besluiten over nieuwe windparken op land bij de Raad van State blijven liggen, totdat de overheid de nieuwe normen gereed heeft.

Op bestaande parken en parken die reeds in aanbouw zijn, heeft de uitspraak geen effect. Voor nieuwe parken zorgt deze ontwikkeling dus echter voor enorme vertragingen en kan ook het risico ontstaan op vertraging van de energietransitie. Dat dit tevens een relevante ontwikkeling is voor onze branche, in verband met de duurzaamheid van de stroom voor de bron- of de circulatiepomp en voor de warmtepomp, behoeft verder geen betoog.

Lees hier het uitgebreide artikel dat het NRC vandaag publiceerde.